0

Hakkımda :)

Devrimci Rus film yönetmeni Dziga Vertov'un yazdığı bir yazıdan alıntı yaparak başlamak isterim:

"Bir gözüm ben. Mekanik bir göz. Ben, makine, size ancak benim görebileceğim bir dünyayı açıyorum. Kendimi bugün de, bundan sonra da insana özgü hareketsizlikten kurtarıyorum. Hiç durmadan hareket ediyorum. Nesnelere yaklaşıp onlardan uzaklaşıyorum. Süzülüp  altına giriyorum onların. Koşan bir atın ağzı boyunca koşuyorum. Düşen, yükselen nesnelerle birlikte düşüp kalkıyorum ben de. Karmaşık hareketler, en karmaşık bireşimler içinde hareketleri sırayla kaydederek dönen benim: Makine. 

Zaman ve yer sınırlamalarından kurtulmuşum; evrenin her bir noktasını, bütün noktalarını, nerede olmalarını istiyorsam ona göre düzenliyorum. Benim yolum, dünyanın yepyeni bir biçimde algılanmasına giden yoldur. Böylece size bilinmeyen bir dünyayı açıyorum."

Bu alıntıyı buraya alarak çok iddialı gibi dursam da, aslında amaçladığım şeyi yapıyorum: Sevdiğim, ilgimi çeken, paylaşmak ve üzerine konuşmak istediğim şeyleri burada, yani bu blogda, paylaşıyorum. Ben -Hatice Hayal- çok çok sıradan bir insan olarak kendi dünyamın kapılarını size açıyorum. Burada zaman ve mekan sınırlamalarından kurtulabiliyorum: Bu blogda neyin nerede ve nasıl olmasını istiyorsam ona göre hareket ediyorum. Bir nevi kendi özgürlük sınırlarımı yazarak çiziyorum. 

Umarım derdimi anlatabilmişimdir ^^

Biraz daha spesifik olursam, kimim ben? Okumayı, izlemeyi, dinlemeyi seven; çizgi romanlara tutkun biriyim. Bir zamanlar Batman olmaya çabalardım ^.^ 

Neyse, sıradan bir insan olarak çok bile konuştum. Bloguma hoşgeldiniz ^.^ 

Dipçik not: Yazdığım yazıları tekrar okuyamadığım için -okuduğum zaman yüzde doksan siliyorum- bazen yanlış yazılmış kelimeler, kendini tekrar eden cümleler / paragraflar görebilirsiniz. Şimdiden affola.

Bana ulaşmak isterseniz: haticehayal96@gmail.com

Aklınıza bir şey takılırsa, bir şey sormak isterseniz, ya da beni düzeltmek isterseniz, tüm bunları geçin en basitinden bir merhaba demek isterseniz bile mail atabilirsiniz ^.^ 

Diğer hesaplarım ise:

Twitter: haticehayal
Tumblr: h-hayal
Instagram: haticehayal
Blog Sözlük: hayal

Esenlikle Kalın ^.^ 
Hatcik

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzu eksik etmeyin, her biri çok değerli^^