12 Şubat 2014 Çarşamba

Nasıl Anlatsam?

Doğru ya. No Face  sevilmezdi. 
Dostuma...
Bilemiyorum nasıl anlatacağımı. Kırgınım desem anlatmaya kelimeler yetmez, üzülüyorum desem ikimizin toplamı kadar üzüntü var. Hep yanında olmuşken, neden bunları hissetirmek zorundaydın bana? Neden gözyaşlarımın kurumasına izin vermiyorsun? Her şeyi görmezlikten geliyorum çünkü anlatamadığım bir sevgi var içimde sana karşı ama zamanla bunu kurutuyorsun. Sonra damla damla dolduruyorsun ama o bana okyanus sularını vermişsin gibi geliyor. Sonra.... Siliyorsun her şeyi yeniden.
Güldürüyorsun sonra litrelerce gözyaşı... Bana okyanusmuş gibi gelen gülümsetmelerin bir anda kurumuş bir kuyudan faksız oluyor. İçimde öyle bir his vardı ki açıklayamıyorum. İçimden hep konuştum seninle. 'Üzülüyorsun, bunu saklamana gerek yok', 'Ben üzülsemde olur, sen üzülme', 'Benim yalnız olmam önemli deği ama sen yalnız olma'. Hep ödün vermişken kendimden bu kıymet bilmemezlik niye? Hep yanında olmuşken bu ağlatmak niye? Diğerlerini bir defa olsun dinlemedim ama... Korkarım ki onları haklı çıkartıyorsun. Çıkartma ne olur... Gidişine engel olmazdım ama bir elveda dememek niye? "Sonbaharda bir yol gibi: Temiz pak süpürüyorsun, sonra yol bir kez daha kurumuş yapraklarla örtülüyor." demiş Kafka. Sende her defasında kalbimi sonbahardaki bir yola çeviriyorsun. Kurutuyorum kalbimin gözyaşlarını bir bakıyorum yine ıpıslak. Sonsuz olacağına inanmıştım. Uzun zaman sonra sonsuzluğa inandırmıştım kendimi. Hani bir resim vardır ya, akşam üzeri çekilmiş, Ay gözüküyor ve sonsuz bir yol sanki Ay'a ulaşıyor. Dostluğumuzu bu yola benzetmiştim, sonsuz ve Ay'a yani mükemmele ulaşacak. Bunun böyle olmadığını tekrar gösterdiğin için teşekkür ederim sayende en derinlerimdeki acılarıma gün ışığı gösterdin ve gözyaşlarımı yine akıttın. Sildin her şeyimizi, sildirdin. 
Her defasında kızıyorum kendime, aptalsın! Bu kadar çabuk bağlandığın için, inandığın için aptalsın! Aptalım ben, aptal...
12.02.13


Share:

6 yorum:

 1. Çok derin bir yazı bu. Kim için yazılmış acaba? Hedefine ulaşmış mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulaşıp ulaşmadığı hakkında bir fikrim yok açıkçası umrumda da değil ahshahshsh

   Sil
 2. Güzel derin bir yazı ellerin dert görmesin..

  YanıtlaSil

Yorumunuzu eksik etmeyin, her biri çok değerli^^